Уџбеници за школску 2020/2021

book page turn 03

kruska 01

ОШ „MИЛАН РАКИЋ” У ПРОЈЕКТУ „У БИТ СА СВЕТОМ”

У марту 2020. године наша школа је учествовала у јавном конкурсу за доделу средстава прикупљених на основу одлагања кривичног гоњења, а који сваке године спроводи Министарство правде Републике Србије. Школи су том приликом одобрена средства за набавку тридесет три таблета са оловкама и пратећом опремом, као и за опремање учионице математике додатним електроинсталацијама.

tableti 01

Пројекат „У бит са светом” (бит као синоним за ударац у ритму, за суштину ствари и  основну јединицу меморије рачунара) замишљен је у сврху осавремењивања наставе (превасходно наставе математике и информатике) коришћењем садржаја и алата који су доступни на интернету. Идеја је да се код ученика обучавањем у току наставе подстиче самостално учење из разних извора знања, на српском и страним језицима ( претежно енглеском), а уз помоћ математичког и информатичког језика и записа. Жеља нам је да деца коришћењем савремених технологија уче и напредују темпом који њима одговара, да добијају повратне информације о сопственом напредовању, упоређују различите изворе знања и начине излагања, размењују материјале, решавају онлајн тестове, савладавају извесне садржаје кроз анимације и видео материјале и, по потреби, користе таблет као е-свеску.

Таблети су као справе најприближнији мобилним телефонима, а њих деца од свих апарата најрадије користе, па је занимљиво описменити их за ”паметну” употребу ових уређаја. Нови таблети су замишљени као помоћно средство у учионици јер су свеска и оловка и даље незаменљиви када је у питању учење математике.

У школи ћемо их користити и у оквиру обогаћеног једносменског рада, као и за програмирање микробитова (малих ручних рачунара на којима се извршавају једноставнији програми), које је донирала британска влада.

С обзиром на све проблеме са којима се сусрећемо у ситуацији пандемије коронавируса, ми до данашњег дана нисмо успели да са својим ђацима истински поделимо радост кроз практичан рад на новим уређајима. Ипак, на вест да је школа добила нове андроид апарате деца реагују одушевљено и са захвалношћу. Уграбили смо и један час на коме су ђаци једне групе одељења шестог разреда инсталирали Mајкрософт Tимс апликације на таблетима. Верујемо да ћемо их у будућем раду са радошћу користити.

Овим путем се захваљујемо Министарству правде на томе што су препознали нашу намеру и издвојили средства.

1. 9. 2020. године                                                Велиборка Пешић, наставник математике

eu flag co funded pos rgb right

Your IP: 3.236.204.251
19-10-2020 17:17