ПРАВЦИ РАЗВОЈА ШКОЛЕ У НАРЕДНОМ ПЕТОГОДИШЊЕМ ПЕРИОДУ

Школски развојни тим је у децембру 2016. године урадио Школски развојни план установе као стратешки план развоја, у наредних пет година, који садржи приоритете у остваривању образовно-васпитног рада, план и носиоце активности за сваку школску годину, критеријуме и мерила за вредновање планираних активности и друга питања од значаја за развој установе.
На основу посматрања потреба и жеља различитих интересних група (ученика, родитеља, наставника и локалне заједнице) Школским развојним планом идентификоване су области приоритета:
1. мере унапређивања образовно-васпитног рада на основу анализе резултата ученика на завршном испиту
2. мере за унапређивање доступности одговарајућих облика подршке и разумних прилагођавања и квалитета образовања и васпитања за децу и ученике којима је потребна додатна подршка
3. мере превенције насиља и повећања сарадње међу ученицима, наставницима и родитељима
4. мере превенције осипања ученика
5. друге мере усмерене на достизање циљева образовања и васпитања који превазилазе садржај појединих наставних предмета
6. план припреме за завршни испит
7. план укључивања школе у националне и међународне развојне пројекте
8. план стручног усавршавања наставника, стручних сарадника и директора
9. мере за увођење иновативних метода наставе, учења и оцењивања ученика
10. план напредовања и стицања звања наставника и стручних сарадника
11. план укључивања родитеља, односно старатеља у рад школе
12. план сарадње и умрежавања са другим школама и установама
13. унапређење наставе, побољшање постигнућа ученика; маркетинг школе (унутрашњи и спољашњи)

Општи циљеви Школског развојног плана су:
• Побољшање нивоа знања и постигнућа ученика
• Примена ефикаснијих метода рада у васпитно-образовном систему
• Побољшање имиџа школе
• Стварање бољих услова за рад (хигијенских, техничких и материјалних)
• Стварање пријатније атмосфере за боравак у школи
Стратешки циљ развоја Школе је да се створи пријатна установа коју ће сви волети и у коју ће желети да долазе, где ће се садржајно проводити време. У складу са тим желимо да развијемо креативност код ученика и наставника кроз наставне, културне, естетске, информатичке активности и да створимо пријатну и стимулативну атмосферу за рад и боравак у школи. Поред квалитетног образовања савременим наставним средствима, пажњу усмеравамо на васпитање и културу понашања.

Your IP: 35.175.191.168
14-10-2019 22:11